Jesteś tutaj
strona główna > biznes i praca > Usługi spawalnicze, a rynek pracy

Usługi spawalnicze, a rynek pracy

usługi spawalnicze

Usługi spawalnicze w tych czasach to nie lada wyzwanie. Nasze szkolnictwo doprowadziło do upadku zawodów rzemieślniczych, dlatego jest tak wielki problem z kadrą pracowniczą. Znaleźć dobrego spawacza, to jak szukanie igły w stogu siana. Szkoda, bo ten i inne podobne zawody są w cenie i brakuje fachowców. Usługi spawalnicze muszą być wykonywane przez zawodowych pracowników. Muszą oni znać się na rysunku technicznym, na właściwościach metali itp. Spawanie, to trudna i karkołomna praca. I dlatego muszą być stosownie opłacani.

usługi spawalnicze

Ja, jako kobieta nie mam pojęcia o spawaniu. Jeśli mam coś do zlecenia do spawania to szukam odpowiedniej firmy, z odpowiednim zapleczem pracowników i już wcześniej zrealizowanych zleceń. Warto wiedzieć co dana firma zrobiła. Warto zainwestować czas, aby otrzymać dobrze wykonaną usługę.

Usługi spawalnicze wykonuje dużo firm. Najwięcej takich usług wykonywano w stoczniach. Niestety, i stocznie zamknięto. Gdzie ci ludzie mają szukać pracy w zawodzie spawacza? Nie wiadomo… Rynek krajowy jest mały, mało opłacalny, więc najcześciej wyjeżdzają za granicę. My, jako naród polski, tracimy fachowców. Wykonując usługi spawalnicze dla obcego kraju, przynosimy zysk innym narodom. Ale praca nie wybiera.

Top