Jesteś tutaj
strona główna > rozmaitości > Czy producent kartonów sprzedaje taniej?

Czy producent kartonów sprzedaje taniej?

producent kartonów

Jeśli jest coś bezpośrednio od producenta to powinno być taniej. Oczywiście że tak jest. Producent kartonów oferuje produkt, który wyszedł bezpośrednio spod tzw. „taśmy”. Przy sprzedaży swoich opakowań producent pomija prowizje pośredników, tym samym nie dolicza do ceny innych kosztów mających wpływ na końcową cenę opakowania. Dlaczego jeszcze warto kupić opakowania z tektury falistej bezpośrednio od samego producenta opakowań? Dlatego, że to właśnie z producentem opakowań możemy negocjować ceny, warunki transportu oraz konkretny rodzaj kartonu. Przez rodzaj mam na myśli grubość tektury falistej, ponieważ możemy kupić karton z tektury 3, 5 czy nawet 7- warstwowej. Warstwy ważne są ze względu na przeznaczenie kartonu.

Eko-Pak

A jakie może być przeznaczenie opakowania tekturowego? Opakowanie z tektury falistej może mieć następujące zastosowanie:

  • do przeprowadzki: najczęściej szukamy solidnych, wytrzymałaych od spodu kartonów, najlepiej z uszami ułatwiającymi przenoszenie;
  • do archiwizacji: konieczność spakowania ważnych dokumentów sprawia, że potrzebujemy małych, odpornych na wilgość kartonów; ponadto dobrze aby była możliwość napisu na pudełku, w końcu to ma być archiwum;
  • do spożywki: kartony i pudełka produkowane są z przeznaczeniem dla sklepów ze specjalnym logo firmy,
  • do pizzy: kartony do pizzy mają być kolorowe, a jednocześnie nieprzemakające;
  • dla ogrodników: na kwiatki i inne cebulkowate rośliny;
  • jako pudełko ozdobne na prezenty itp.

Jak widać zastosowanie kartonów jest ogromne. Producent opakowań dostosuje swoją produkcję kartonów pod konkretne zlecenie. Możemy zamówić jakieś tam kartony w internecie, ale czy one sprostają naszym oczekiwaniom? I ta cena…. zawsze za wysoka. Dlatego warto rozmawiać z producentem opakowań o produkcie, cenie tego kartonu, terminie realizacji i transporcie. Ale najważniejszą sprawą jest sprawa ekologii. Należy upewnić się, czy nasz producent opakowań posiada certyfikat FSC, który przyznawany jest firmom dbającym o standardy certyfikacji leśnej. Miło nam będzie, gdy wiemy, że nasze kartony produkowane są zgodnie z prawem i są przyjazne dla środowiska. W końcu to kartony z makulatury, czyli drewna.

Eko-Pak

Top