Jesteś tutaj
strona główna > biznes i praca > Przecinarki do węży hydraulicznych – niezbędne wyposażenie warsztatu

Przecinarki do węży hydraulicznych – niezbędne wyposażenie warsztatu

przecinarki do węży hydraulicznych

Jeżeli kiedykolwiek miałeś do czynienia z wężami hydraulicznymi z pewnością zauważyłeś ich dużą odporność na uszkodzenia mechaniczne. Przewody hydrauliczne produkowane są w taki sposób i z takich materiałów, aby mogły się oprzeć nieprzyjaznemu środowisku w czasie pracy w układach hydraulicznych. Celowe przecięcie węża hydraulicznego, czy to w fazie produkcji, czy też w celu dopasowania konkretnego przewodu do układu hydraulicznego jest zadaniem, które, przy wykorzystaniu domowych narzędzi, takich jak noże i nożyce, jest wręcz niemożliwe do osiągnięcia.

Na szczęście rozwój techniki spowodował powstanie wyspecjalizowanego sprzętu zdolnego z łatwością przeciąć każdy wąż hydrauliczny bez względu na jego rodzaj, pozwalając tym samym na dopasowanie konkretnego węża hydraulicznego do preferowanego rozmiaru. Przecinarka do węży hydraulicznych jest więc nieodzownym elementem produkcji oraz przyszłego serwisowania przewodów hydraulicznych.

Podczas zakupu przecinarki do węży hydraulicznych, nie należy zwracać uwagi jedynie na cenę maszyny (która nie jest tania), ale także na jakość stali, za pomocą którego wykonane jest ostrze tnące. Wybierając przecinarkę, powinniśmy szukać ostrza ze stali szybkotnącej jak najwyższej jakości, co bezpośrednio ma wpływ na szybkość i płynność przecięcia przewodu hydraulicznego.

Ponadto wybierając przecinarkę do węży hydraulicznych, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na napęd przecinarki, który, w zależności od naszych preferencji, może być ręczny lub elektryczny. Wybierając przecinarkę do węży hydraulicznych z napędem elektrycznym, powinieneś postarać się, aby urządzenie to posiadało możliwe jak największą moc silnika, pozwalając tym samym na przecięcie grubszych i mocniejszych przewodów hydraulicznych. Odpowiedni wybór silnika z wyższą mocą pozwala danej przecinarce na cichszą pracę.

Kategorycznie nie można sobie pozwolić na zakup przecinarki do węży hydraulicznych, która nie posiada w swoim wyposażeniu osłony na ostrze, jego brak bowiem zarówno zwiększa prawdopodobieństwo wypadku przy korzystaniu z takiej maszyny, jak i łamie normy BHP.

Ciekawym rozwiązaniem, które jest warte rozważenia przy zakupie przecinarki do węży hydraulicznych, jest wbudowany w dane urządzenie silnik hamujący, który zapewnia dodatkową gwarancję bezpieczeństwa przy pracy z przewodami hydraulicznymi.

Kupując przecinarkę hydrauliczną, należy pamiętać, aby dopasowywać ofertę sprzedaży danych przecinarek do własnych potrzeb, możemy bowiem wyróżnić przecinarki zarówno do zastosowań prywatnych, lekkich, jak i przecinarki wykorzystywane w przemyśle ciężkim.

Kolejnym elementem, którym możemy kierować się w czasie zakupu przecinarki do węży, jest jej mobilność. Obecnie na rynku dostępne są przecinarki zarówno przenośne, które możemy transportować za pomocą samochodu (zazwyczaj przecinarki mniejszej mocy), jak i przecinarki montowane do podłoża na stałe.

Niezależnie jaką przecinarkę do węży hydraulicznych kupisz, z pewnością jest to zakup, który się opłaci. Kupno przecinarki zwiększy wydajność i renomę warsztatu i powiększy zakres oferowanych usług.

Top