Jesteś tutaj
strona główna > biznes i praca > Zastosowanie zacieraczek do betonu

Zastosowanie zacieraczek do betonu

zacieraczka do betonu

Zacieraczki do betonu to maszyny budowlane wykorzystywane do zacierania i wygładzania powierzchni betonowych. Idealnie sprawdzają się w pracach, które wymagają użycia dużej ilości masy betonowej. Najczęściej zacieraczki do betonu używa się, gdy beton jest jeszcze wilgotny.

Zacieraczki do betonu mają jeszcze jedną funkcję. Do tej fukcji należy wcieranie substancji utwardzających powierzchnię. Dzięki temu powierzchnie betonowe pozbawione są dołków, górek, fal czy nieostrożnego stąpania po jeszcze wilgotnym betonie. Ponadto wcieranie substancji utwardzających zwiększa wytrzymałość masy betonowej, co przekłada się na bezpieczeństwo całej konstrukcji.

Przed kupnem zacieraczek do betonu musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na wydajność maszyny na którą wpływa typ silnika, ilość obrotów i wymiary łopatek. Ważna jest również marka zacieraczek do betonu. Nie każdy producent dba o wysoką jakość materiałów z jakich zrobiona jest maszyna. Niestety, jakość przekłada się na niezawodność pracy maszyn w bardzo trudnych warunkach. Wybór producentów maszyn jest duży, ale na szczególną uwagę zasługują zacieraczki do betonu firm: Dynamic, Enar, czy Kreber.

Top