Jesteś tutaj
strona główna > zdrowie i uroda > Stomatologia estetyczna – ciesz się pięknym uśmiechem

Stomatologia estetyczna – ciesz się pięknym uśmiechem

stomatologia estetyczna

Koronki, mostki, protezy to tylko część pracy stomatologów. Materiały, z których wykonuje się elementy uzębienia to: porcelana (licówki porcelanowe, mosty porcelanowe, korony porcelanowe), ceramika (korony pełnoceramiczne, licówki ceramiczne) oraz elementy na podbudowie metalu i podkładzie cyrkonowym. Szeroka oferta protetyki pozwala stomatologowi na postawienie odpowiedniej diagnozy i wykonanie specjalistycznej pracy protetycznej.

Implantologia w stomatologii to inaczej odbudowa uzębienia na implantach, która pozwala na poprawę zaburzonej, przez utratę zębów, mechaniki narządu żucia. Zabieg odbywa się w kilku etapach przy znieczuleniu miejscowym. Do odbudowy uzębienia stosuje się implanty stomatologiczne, które wykonane są z tytanu. Tytan bardzo dobrze współgra z organizmem, który nie traktuje go jako ciało obce, a to ze względu na swoją właściwość, jaką jest biokompatybilność. Gabinety stomatologiczne oferują implanty najwyższej jakości.

stomatologia estetyczna Stargard

Implant składa się z 3 elementów: śruby, elementu pośredniego oraz korony. Na jakiej zasadzie działa implant? Otóż, śruba odpowiada korzeniowi zęba, którego zastępujemy – umieszczana jest w kości. Element pośredni, który widnieje jako trzon zęba, nazywany jest łącznikiem i umocowany jest trwale w tytanowej śrubie. Trzeci element – korona – odtwarza zastępowany ząb i mocowana jest na wspomnianym łączniku. Warto wiedzieć, iż jeden ząb może być odtwarzany na jednym implancie, ale również kilka implantów może służyć jako baza dla takich elementów jak mosty czy protezy. W ten sposób możemy odtwarzać uzębienie, które straciliśmy.

Top