Jesteś tutaj
strona główna > turystyka i podróże > Rozwój przewozów osobowych w Polsce

Rozwój przewozów osobowych w Polsce

busy do Holandii Belgii i Niemiec

Wejście Polski do Unii Europejskiej i późniejsze otwarcie się rynków pracy w Takich krajach jak Holandia, Belgia, Niemcy czy Wielka Brytania spowodowały błyskawiczny rozwój branży przewozów osobowych. Wielka emigracja zarobkowa do krajów Europy Zachodniej wygenerowała setki tysięcy pasażerów poszukujących tanich przewozów w modelu „door to door”. Szybko okazało się, że w tę specyfikę najlepiej wpisują się przewozy małymi busami osobowymi, które zapewniają szybki, a przy tym ekonomiczny przewóz osób z uwzględnieniem dotarcia do wielu różnych, także małych miejscowości.

W ciągu ostatnich 10 lat powstały tysiące małych i większych firm oferujących busy do Holandii, Belgii czy Niemiec. Większość z nich posiada od jednego do kilku pojazdów i obsługuje jedno lub kilka województw. Są jednak i takie, które posiadają całą flotę busów osobowych i obsługują cały kraj.

busy do Holandii

Po początkowym okresie „wolnej amerykanki” w branży, kiedy to woził pasażerów kto chciał, nie zważając na wymagane licencje i przepisy dotyczące bezpieczeństwa branża ucywilizowała się i w obecnie trudno jest znaleźć firmę przewozową, która nie posiada wymaganych certyfikatów, czy ubezpieczeń.

Ciągle jednak poziom tych usług bywa różny. Warto więc wybierając busa, który nas zawiezie do pracy zwracać uwagę na takie elementy jak stan techniczny busów, ich wiek, doświadczenie kierowców i inne udogodnienia, takie jak ogrzewanie postojowe, klimatyzacja czy system DVD. Musimy przecież w takim busie bezpiecznie i wygodnie spędzić wielogodzinną podróż i bez niespodzianek dotrzeć do celu.

Top