Jesteś tutaj
strona główna > turystyka i podróże > Kilka porad dla podróżujących samolotem

Kilka porad dla podróżujących samolotem

podróżowanie samolotem

Jest wiele niedogodności związanych z lataniem, szczególnie obecnie przy wzmożonych kontrolach spowodowanych zagrożeniem terrorystycznym. Jednak mimo wszystkich niedogodności, latanie jest koniecznością. Jest kilka rzeczy, które można zrobić, aby nasza podróż samolotem była jak najmniej uciążliwa.

Przyjedź na lotnisko wcześnie

Przybycie na lotnisko przed samym odlotem może być dla nas źródłem wielu stresów. Długie kolejki do odprawy i dokładne kontrole bezpieczeństwa wymagają więcej czasu. Aby więc nie przegapić lotu i nie biegać gorączkowo po lotnisku przyjedź na lotnisko przynajmniej 2 godziny przed odlotem.

lotnisko Barcelona
lotnisko w Barcelonie

Wybierz poranny lot.

Poranne loty są zdecydowanie mniej narażone na wszelkiego rodzaju perturbacje związane z pogodą i opóźnieniami w ruchu innych samolotów. Poza tym jeśli lot z jakiegoś powodu będzie odwołany, to prawdopodobnie będzie kilka innych lotów w ciągu dnia, z których w razie potrzeby można skorzystać.

Staraj się nie latać w czasie „godzin szczytu”

Lotniska, tak jak drogi mają swoje godziny szczytu. Zazwyczaj największy ruch na lotniskach jest w godzinach od 08:30 do 10:00 oraz po południu od 16:30 do 18:30. W tych godzinach lotniska są najbardziej zatłoczone, a to oznacza dłuższe kolejki do odprawy, więcej ludzi w toaletach, restauracjach i poczekalniach.

Odpowiednio zaplanuj swoją podróż

Jeśli twoja podróż samolotem jest dłuższa i wymaga przesiadek zaplanuj swoją podróż tak, by mieć wystarczająco dużo czasu pomiędzy kolejnymi lotami. W ten sposób unikniesz pośpiechu i stresu podczas przesiadki, a także unikniesz niespodzianek związanych z opóźnieniem samolotu.

Top